Contactless Visa Card Close Up Kaip jau rašėme savo naujienų skiltyje, lapkričio pabaigoje prekybos tinklų „Rimi“ ir „Maxima“ pirkėjams Latvijoje buvo pasiūlyta galimybė atsiskaityti bekontaktėmis mokėjimo kortelėmis. Gruodį naujasis mokėjimo būdas buvo įdiegtas Lietuvoje veikiančių prekybos tinklų parduotuvėse. Džiaugiamės galėdami pranešti, kad bekontakčio mokėjimo sprendimas jau veikia ir Estijoje, todėl nuo šiol „Maxima“ bei „Rimi“ parduotuvių klientai visose Baltijos šalyse galės už pirkinius atsiskaityti bekontaktėmis mokėjimo kortelėmis.
Apie galimybę atsiskaityti bekontakte mokėjimo kortele pirkėjus informuoja bekontakčio mokėjimo ženklas skaitytuvo ekrane. Norint sumokėti už pirkinius, užtenka pridėti mokėjimo kortelę prie skaitytuvo. Priglaudęs kortelę pirkėjas išgirs garsinį signalą, ant skaitytuvo užsidegs žalios lempelės, o ekrane pasirodys užrašas „Patvirtinta“. Jei pirkinio suma neviršys kortelę išdavusio banko numatytos sumos, dažniausiai nebus prašoma įvesti PIN kodo. Atsiskaitant už didesnės vertės pirkinius, arba siekiant užtikrinti, kad kortele naudojasi tikrasis jos savininkas, mokėjimą reikės patvirtini įvedus kortelės PIN kodą.
Prekybininkai pripažįsta, kad smulkūs pirkiniai iki 10 eurų sumos sudaro reikšmingą dalį visų atsiskaitymų už prekes, todėl tikimasi, kad patogesnis, o dažnu atveju ir greitesnis mokėjimo būdas palengvins apsipirkimą ir paskatins pirkėjus dažniau atsiskaityti ne grynaisiais pinigais.
Suprasdami, kad greitis ir patogumas ypatingai svarbūs prekybininkams aptarnaujantiems didelius klientų srautus, pirmiausiai šią paslaugą pasiūlėme didiesiems prekybos tinklams. Planuojame, kad artimiausiu metu bekontaktėmis mokėjimo kortelėmis galės atsiskaityti ir kitų prekybininkų bei paslaugų teikėjų klientai.