Woman paying with NFC technology on credit card in shop Reaguodami į susiklosčiusią situaciją dėl COVID-19 situacijos ir siekdami užtikrinti didesnį pirkėjų saugumą atsiskaitant mokėjimo kortelėmis, Baltijos šalyse veikiantys bankai: SEB bankas, „Swedbank“, „Luminor Bank“, „Citadele banka“, Šiaulių bankas pasirašė susitarimą dėl didesnio bekontakčio mokėjimo limito taikymo.
Karantino laikotarpiu veikiančiose prekybos vietose bekontakčiu būdu galima atsiskaityti už pirkinius iki 50 eurų. Lietuvos bankų asociacijos duomenimis, šiuo metu mokėjimai iki 25 eurų sudaro apie 85 proc. visų atsiskaitymų bekontaktėmis kortelėmis, o iki 50 eurų – net 95 proc. Didesnis bekontakčio atsiskaitymo limitas leis pirkėjams atsiskaityti saugiau ir už didesnės vertės pirkinius.

Suprasdami, kaip svarbu greitai reaguoti į pakeitimus, susijusius su papildomų saugumo priemonių įgyvendinimu, didesnius bekontakčio mokėjimo limitus jau įdiegėme Lietuvoje ir Estijoje veikiančiuose EPS LT kortelių skaitytuvuose, o nuo rytdienos jie bus taikomi ir mūsų klientų prekybos vietose Latvijoje.