EPS-news-2014-06-10-China-UnionPay-by-the-NumbersRemiantis konsultacijos įmonės Retail Banking Research (RBR) duomenimis išleistų banko mokėjimo kortelių skaičius 2012 metais pakilo 12% bei pasiekė 10 milijardų ribą. RBR taip pat teigia, jog būtent spartus besivystančių rinkų augimas paskatins banko mokėjimo kortelių leidybą, kuri iki 2018 metų turėtų siekti jau 13.6 mlrd.

Vienas sąlyginai naujų (dar nėra 10 metų) mokėjimo kortelių rinkos atstovas yra Kinijos UnionPay. Šiomis kortelėmis naudojasi greitai besiplečiančios Kinijos rinkos vartotojai (2011 metais jie sudaro 99% visų UnionPay kortelių turėtojų).

Atsiskaitymų UnionPay kortelėmis skaičius 2011 metais buvo vis dar mažesnis nei Visa ar MasterCard, tačiau išleistų kortelių skaičius jau viršijo analogišką vakarų rinkos lyderio – VISA – rodiklį. Ir jei 2011 pabaigoje buvo išleista 2.95 mlrd. UnionPay kortelių, tai 2012 pabaigoje jų jau buvo 3.5 mlrd. (iš jų 331 mln. kredito kortelių)!

Visa bei MasterCard yra naudojamos daugiau šalių nei UnionPay, tačiau sudėjus Azijos, vidurio Rytų ir Afrikos šalis Visa ir MasterCard reprezentuoja mažiau nei pusę visų pasaulio banko kortelių. UnionPay stipriai įsitvirtino Kinijoje ir pradėjo ekspansiją į Azijos šalis, kur palaipsniui laimi prieš VISA ir MasterCard. Iš viso UnionPay veikia 143 šalyse, o jos korteles platina virš 65 finansinių institucijų iš 13 šalių.

Šaltiniai: The Nilson Report, Payments cards & mobile, UniBul creditCard blog.