Waitress Charging Customers Bill

Bendradarbiavimas su Čili prasidėjo 2015 m. rudenį, kuomet restoranų tinklui buvo pradėtos teikti atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis paslaugos. Plečiant kortelių skaitytuvų galimybes, kurios jau dabar leidžia ne tik priimti atsiskaitymus bankų kortelėmis, bet ir taikyti lojalumo ir nuolaidų schemas, buvo įgyvendinta dar viena naujovė – galimybė palikti norimą arbatpinigių sumą atsiskaitant ne grynaisiais pinigais.

Nors arbatpinigių funkcionalumas nėra naujiena kitose šalyse, EPS LT pasiūlytas sprendimas yra pirmasis praktiškai taikomas Lietuvos restoranuose ir kavinėse.

Naujasis arbatpinigių sprendimas veikia visuose tiesiogiai Čili tinklui priklausančiose restoranuose Lietuvoje. Kadangi klientai dažniausiai atsiskaito prie staliukų, sprendimui įgyvendinti buvo pasirinkti nešiojami Wi-fi prieigą turintys skaitytuvai.
Sprendimo veikimas paremtas darbuotojo identifikavimu ir individualia arbatpinigių apskaita. Padavėjas, pasinaudodamas savo darbuotojo kortele, atrakina skaitytuvą ir tokiu būdu jo kortelė susiejama su atliekama atsiskaitymo operacija. Padavėjui įvedus mokėtiną sumą, klientas gali pasirinkti palikti arbatpinigių ar ne, ir nurodyti sumą. Skaitytuvo ekrane klientas mokėtiną sumą ir arbatpinigių sumas mato atskirai, tačiau PIN kodą užtenka įvesti tik vieną kartą.
Informacija apie atliktą mokėjimą, arbatpinigių sumą, vietą ir laiką kaupiama ir saugoma EPS LT serveryje. Čili atsakingi darbuotojai užklausos pagalba gali realiu laiku gauti informaciją apie paliktus arbatpinigius pasirinktuose restoranuose. Individuali apskaita leidžia apskaičiuoti kiekvieno darbuotojo sukauptų arbatpinigių sumą, atitinkamai apskaityti ir sumokėti priklausančius mokesčius.

Tikime, kad šis sprendimas naudingas tiek paslaugų teikėjui ir jo darbuotojams, tiek ir klientui. Darbuotojai gali gauti arbatpinigius nepriklausomai nuo to, kokį mokėjimo būdą pasirenka klientas, o klientui, atsiskaitant banko kortele, nereikia riboti arbatpinigių sumos arba atsisakyti juos palikti.
Tikimės, kad šis sprendimas dėl savo novatoriškumo ir kuriamos vertės sulauks susidomėjimo ir taip kitų HoReCa sektoriuje dirbančių įmonių.

Mūsų partneris Swedbank apie arbatpinigių sprendimą paruošė trumpą video ir pateikė savo komentarus žiniasklaidai.