EPS-news-2013-12-12-Contactless-payment-Ingenico

EPS LT sukūrė programinę įrangą, pritaikytą kortelių skaitytuvams, kurie gali priimti atsiskaitymus bekontaktėmis kortelėmis VISA ir MasterCard.

Ingenico mokėjimo kortelių skaitytuvai su įdiegta nauja EPS LT programine įranga buvo sėkmingai išbandyti ir jau veikia viename didžiausių Ukrainos mažmeninės prekybos tinkle.

Tokie atsiskaitymai yra galimi naudojant artimo atstumo duomenų perdavimo technologiją (near field communication). Bevieliu ryšiu paremta technologija gali užtikrinti saugų duomenų apsikeitimą tarp įrenginių. Duomenimis apsikeičiama prilietus banko kortelę prie mokėjimo kortelių skaitytuvo arba paliekant 4 – 10 cm. atstumą tarp jų. Komunikacija tarp prietaisų yra paremta elektromagnetiniu lauku.

Vienas pagrindinių bekontaktės technologijos taikymo būdų yra atsiskaitymas už prekes ar paslaugas bekontakte kortele. Atsiskaitymo tokio tipo kortelėmis vietų vis daugėja (pirmoje vietoje JAV). Šią paslaugą jau įdiegė tokios didelės bendrovės, kaip McDonald‘s, Subway, Starbucks, Marks & Spencer ir kitos. Pagrindiniai pranašumai diegiant tokį mokėjimo būdą yra laiko sąnaudų mažinimas atsiskaitant už prekes. Toks atsiskaitymas labiausiai tinka, kai mokėtina suma yra palyginti maža. Pagrindinis skirtumas tarp šios ir kitų banko mokėjimo kortelių (lustinės ar magnetinės) yra toks, kad atsiskaitant iki nustatytos ribos nereikia įvesti PIN kodo. Būtent dėl šios priežasties aptarnavimas tampa patogesnis, o stovėjimo eilėse laikas trumpesnis.