Qr code Ukrainoje, viename didžiausių mažmeninės prekybos tinklų „Auchan“, EPS LT bendradarbiaudama su kortelių organizacija VISA, įgyvendino QR kodų mokėjimų mobiliuoju telefonu sprendimą. Šis sprendimas, leidžia už prekes sumokėti naudojantis mobiliąja mokėjimo programėle nuskaitant QR kodą kortelių skaitytuvo ekrane. Kortelių skaitytuvas, iš kasos gavęs informaciją apie mokėjimo sumą, sugeneruoja ir ekrane parodo dinaminį QR kodą. Klientas išmaniuoju telefonu nuskaito QR kodą ir mobiliosios programėles pagalba inicijuoja mokėjimą. Kasa gauna atsiskaitymo transakcijos patvirtinimą iš banko ar e-piniginės paslaugos teikėjo ir skaitytuvo ekrane pasirodo užrašas, kad mokėjimas atliktas sėkmingai.
Didžiausias sprendimo privalumas yra tai, kad jis veikia greitai ir paprastai, o norint sprendimą įdiegti nereikalingi pakeitimai kasos programinėje įrangoje, nes QR kodo paruošimui ir atvaizdavimui naudojamas kortelių skaitytuvas.
Džiugu, kad bendradarbiaudami su Ukrainoje veikiančiu „Auchan“ prekybos tinklu turime galimybę įgyvendinti inovatyvius sprendimus. Prieš penkerius metus, kai Lietuva dar tik ruošėsi atsiskaitymams bekontaktėmis kortelėmis, EPS LT šiame prekybos tinkle įgyvendino bekontakčių mokėjimų sprendimą. Šiuo metu, kai mūsų šalyje QR kodų mokėjimų sprendimai dar tik žengia pirmuosius žingsnius, mes galime pasidžiaugti sėkmingai veikiančia paslauga.
Šiame video VISA atstovas Ukrainoje demonstruoja kaip veikia sprendimas.